تمامی ایمیل های شما توسط توسعه دهندگان خوانده می شود!

بر اساس گزارش های منتشر شده، توسعه دهندگان برنامه های ایمیل و دیگر اپلیکیشن ها می توانند به ایمیل های میلیون ها کاربر دسترسی داشته باشند و پیام ها را بخوانند. به نظر می رسد که تنظیماتی در جیمیلارائه شده است که به شرکت های توسعه دهنده امکان دسترسی به پیام های ایمیل کاربران را خواهد داد. در واقع این شرکت ها تمام جزییات خصوصی شما اعم از پیام ها، آدرس گیرنده و عکس ها را در اختیار خواهند داشت.

البته باید اشاره کنیم که این موضوع با رضایت کاربران صورت گرفته است زیرا در فرم رضایت مندی، امکان دسترسی کامپیوتر و کارمندان شرکت ها به ایمیل ارائه شده است. همچنین در سیاست های حفظ حریم خصوصی گوگل نیز اشاره شده است که شرکت های شخص ثالث امکان نظارت بر ایمیل ها را خواهند داشت.

البته در این میان گوگل اعلام کرده است که این مجوز فقط در اختیار کمپانی های بزرگ و معتبر قرار گرفته است و جای نگرانی نخواهد بود. همچنین تمامی این شرکت ها از سیاست های حفظ حریم خصوصی کاربران بهره می برند، در نتیجه کوچکترین مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت. گوگل اشاره کرده است که برخی از کمپانی ها که شرایط لازم را نداشته اند موفق به دریافت این مجوز هم نشده اند در نتیجه این مجوز به راحتی در اختیار تمامی کمپانی قرار نخواهد گرفت و کمپانی ها باید شرایط مورد تایید گوگل را داشته باشند.

در این میان می توان به کمپانی های معتبری چون Edison Software و Back Path اشاره کرد که از این مجوز بهره می برند و به ایمیل های کاربران دسترسی دارند. لازم به ذکر است که این ایمیل ها در اختیار کمپانی ها قرار گرفته اما به این معنا نیست که افرادی در حال رصد پیام ها و مکالمات شما هستند بلکه این نظارت در راستای گسترش و بهبود خدمات و سرویس ها خواهد بود.

هنوز جزییات بیشتری در این راستا منتشر نشده است اما این موضوع ممکن است مشکلاتی را برای گوگل به همراه داشته باشد. در واقع باید اشاره کنیم که اخیرا فیسبوک هم درگیر چنین موضوعاتی بوده و مورد نقد بسیاری قرار گرفته است. برای اینکه بفهمید کدام اپلیکیشن ها و برنامه های گوشی هوشمندتان از اطلاعات گوگل و جیمیل شما استفاده می کنند می توانید بر روی لینک کلیک کنید تا در صورت نیاز این مجوز را برای برنامه مورد نظرتان لغو نمایید.

 

بارگزاری مطالب بیشتر
بارگزاری توسط کاوه
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یازده =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

همچنین مشاهده کنید

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام اینستاگرام به طور مداوم در حال معرفی …