دستگیری ۱۲ نفر از کارکنان اپل به جرم لو دادن اطلاعات خط تولید

لو رفتن اطلاعات و انتشار پیوسته و قطره چکانی آنها از ماه ها قبل از معرفی رسمی یک محصول تا همایش رونمایی از آن به امری رایج در بین تولید کنندگان تبدیل شده است. برای مثال در بخش تلفن های هوشمند، تقریبا همه اطلاعات متعلق به گوشی هایی از همه شرکت های فعال این حوزه تا روز رونمایی رسمی آنها به شکلی پیوسته و تدریجی منتشر می شوند و کمپانی ها در همایشی که به منظور پرده برداری از دستگاه های جدید خود برگزار می کنند حرف خاصی برای گفتن ندارند. ظاهرا اپل چندان از این وضعیت خوشحال نیست و به همین دلیل به شکلی بسیار سختگیرانه با لو رفتن اطلاعات برخورد می کند.

به گزارش بلومبرگ کمپانی اپل روز گذشته در یادداشتی که برای کارکنان این شرکت ارسال شده تایید کرده که در طول سال گذشته میلادی ۱۲ نفر از کارکنان این شرکت به جرم لو دادن اطلاعات خط تولید محصولات اپل دستگیر و تحویل مقامات قضایی داده شده اند. به گفت هاپل در مجموع ۲۹ نفر به اتهام لو دادن اطلاعات سری شرکت در سال گذشته دستگیر شده اند که از این بین ۱۲ نفر آنها به دلیل سطح اطلاعات منتشر شده تحویل پلیس داده شده اند.

این افراد از بین کارمندان، کارکنان قراردادی و کارگران خطوط تولید اپل در زنجیره تولید محصولات این شرکت بوده اند. در این گزارش آمده است که افراد دستگیر شده نه تنها شغل خود در اپل را از دست خواهند داد، بلکه با مجازات زندان نیز روبرو می شوند و جریمه های سنگینی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد. اپل در این یادداشت به کارکنان خود هشدار داده تا از لو دادن اطلاعات به رسانه ها خودداری و یا دوستان خود خودداری کنند.

این یادداشت به نکته مهم دیگری نیز اشاره می کند که بر اساس آن، کارکنانی که به دلیل لو دادن اطلاعات محرمانه یک شرکت از آن اخراج شوند به دلیل سابقه بسیار بد به سختی قادر خواهند بود شغل مناسبی در یک شرکت دیگر به دست آورند. اپل طی سال های گذشته تلاش کرده به شدت با لو رفتن اطلاعات توسط کارکنان خود مبارزه کند و برای مثال در همین چهارچوب سال گذشته یکی از کارکنان خود را که اطلاعات مربوط به آیفون X، آیپد پرو و ایرپادها را به وب سایت ۹to5mac لو داده بود اخراج کرد.

بارگزاری مطالب بیشتر
بارگزاری توسط کاوه
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 14 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین مشاهده کنید

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام اینستاگرام به طور مداوم در حال معرفی …