سوء استفاده بدافزارها از وب سایت های دولتی آمریکا و انگلستان برای استخراج بیت کوین

افزایش بی سابقه ارزش بیت کوین در ماه های پایانی سال ۲۰۱۷ هرچند با سد بلند افت قیمت در سال جدید میلادی مواجه شد اما نتوانست کاربرانی را که پول های مجازی ۱۰۰ دلاری سال های قبل را با قیمت نزدیک به ۱۰۰۰۰ دلاری امروز مقایسه می کنند قانع کند تا از هزینه و ریسک کردن بخش زیادی از دارایی های خود به دنبال استخراج آنها خودداری کنند. این تب داغ باعث رشد بدافزارهایی شده که به روش های مختلف از رایانه های کاربران برای کسب اعتبار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده می کنند.

به گزارش رویترز، صدها وب سایت متعلق به دامنه های بریتانیا و ایالات متحده که حتی شامل تعداد بسیار زیادی از وب سایت های دولتی نیز می شده اند به بدافزارهایی آلوده هستند که باعث می شود از رایانه کاربرانی که به این وب سایت ها مراجعه می کنند بدون آگاهی آنها برای استخراج بیت کوین و سایر ارزها سو استفاده شود. بر اساس این گزارش بیش از ۴۲۰۰ وب سایت با این بد افزار آلوده شده اند.

این بد افزار از ابزار پر کاربردی که با نام Browsealoud شناخته می شود بهره گرفته است که توسط یک گروه توسعه دهنده نرم افزاری انگلیسی به نام texthelp ساخته شده. کاربرد اصلی ابزار مورد نظر خواندن متون یک صفحه برای کاربرانی با ضعف بینایی است. در ماه های اخیر استفاده از روش هایی برای وادار کردن رایانه کاربران به استخراج پول های مجازی بدون آگاهی آنها به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

گزارش رویترز عنوان کرده است وب سایت های دولتی مورد اشاره بیشتر با هدف کسب ارزی به نام مونرو آلوده شده بوده اند. تیم توسعه دهنده Texthelp اعلام کرده سرویس دهی خود به وب سایت ها را تا زمان انجام بررسی های امنیتی و مشخص شدن راهکارهای مورد نیاز برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات متوقف کرده است.

بارگزاری مطالب بیشتر
بارگزاری توسط کاوه
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − چهار =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

همچنین مشاهده کنید

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام اینستاگرام به طور مداوم در حال معرفی …