مایکروسافت، رایگان بودنِ حالت S ویندوز۱۰ را تایید کرد

مایکروسافت دیروز در توییتر اعلام کرد که ویندوز ۱۰S که یک تکرار مستقل از پایگاهش می‌باشد، تحت عنوان حالتِ S ویندوز ۱۰ عرضه شده‌است. این حالت می‌تواند برای ویندوز ۱۰ خانگی، سازمانی و مشتریان پرو در دسترس باشد. برخی گزارش‌ها اعلام کرده‌اند که مشتریان ویندوز ۱۰ پرو باید مبلغ ۴۹ دلار برای غیرفعال کردن حالت Sپرداخت کنند؛ در حالی‌که مایکروسافت هنوز این مطلب را تایید نکرده‌است. در حال حاضر، مایکروسافت اعلام کرده‌است که ارتقاء ویندوز ۱۰ حالتِ S برای همه کاربران بدون در نظر گرفتن نسخه‌ی در حال استفاده، رایگان خواهد بود.

در سال گذشته ویندوز ۱۰S به عنوان یک رقیب Chrome OS در بازار آموزش و پرورش، اعلام شد. این یک کپیِ قفل‌شده از ویندوز ۱۰ است و کاربران فقط می‌توانند برنامه ها را از فروشگاه مایکروسافت نصب کنند. در گزارشات آمده‌است که مایکروسافت کاربرانِ ویندوز ۱۰ خانگی را قادر می‌سازد که حالتِ S را به صورت رایگان غیرفعال کنند اما کاربران ویندوز ۱۰ پروِ حالتِ S برای دسترسی به نسخه‌ی کامل ویندوز ۱۰ پرو باید ۴۹ دلار پرداخت کنند.

بلفیور در یک پست وبلاگ تأیید کرده است که همچین چیزی صحت ندارد و “اگر یک مشتری بخواهد از حالتِ S خارج شود، بدون توجه به نسخه‌ی در حال استفاده و بدون پرداخت هزینه، می تواند چنین کاری را انجام دهد”. بلفیور همچنین اضافه می‌کند که یکی از دلایلی که شرکت تصمیم گرفته‌است ویندوز ۱۰S را به صورت حالتِ S  نامگذاری کند، این است که نامگذاریِ قبلی هم برای مشتریان و هم برای شرکا گیج کننده بوده‌است. بنابراین تصمیم گرفته‌شد بر مبنای بازخوردهای موجود، این عبارت ساده‌سازی شود. با شروعِ به‌روزرسانیِ عمده‌ی بعدیِ ویندوز ۱۰، مشتریان گزینه ای برای خرید جدید ویندوز ۱۰ هوم یا ویندوز ۱۰ پرو با حالت S را خواهند داشت.

بارگزاری مطالب بیشتر
بارگزاری توسط کاوه
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دو =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

همچنین مشاهده کنید

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام اینستاگرام به طور مداوم در حال معرفی …