مشکل امنیتی در بوت‌لودر گوشی وان پلاس ۶

وظیفه یک بوت لودر قفل شده اینست که از نرم افزار اصلی گوشی محافظت کند و مانع از نصب ایمیج رام های شخصی سازی شده در دستگاه شوند. حالا به نظر میرسد که بوت لودر گوشی وان پلاس ۶ این وظیفه را به درستی انجام نمی دهد و آسیب پذیری که در آن وجود دارد به شما اجازه میدهد تا ایمیج های دلخواه و اصلاح شده را حتی در زمانی که بوت لودر قفل است بر روی گوشی اجرا کنید.  این مشکل امنیتی اولین بار توسط یکی از کاربران وب سایت XDA، جیسون داننفلد کشف شد، این شخص رئیس شرکت امنیتی Edge Security  است.

اما آیا هکرها می توانند از این آسیب پذیری استفاده کنند؟

برای بهره بردن از این رخنه، هکرها باید به گوشی وان پلاس ۶ شما دسترسی فیزیکی داشته باشند و بتوانند گوشی را به کامپیوتر متصل کنند. از اینجا به بعد کار آسانی در پیش دارند. تنها کافیست گوشی را در حالت Fastboot ریستارت کنند و ایمیج مورد نظر را بارگذاری کنند. وب سایت اندروید پلیس گفته است که توانسته برنامه ریکاوری TWRP را بر روی وان پلاس ۶ حتی با بوت لودر قفل شده نصب کند. این موضوع می تواند به هکرها اجازه دهد که با روت کردن گوشی کاربران دیگر، دسترسی کاملی به گوشی برای خود فراهم کنند.

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که از دادن گوشی خود حتی به اعضای خانواده وحشت دارید و نگرانید که از دستشان ول نشود، صفحه اش خط نیفتد و… خیلی نباید نگران این مشکل امنیتی آن هم در گوشی وان پلاس باشید. البته خود کمپانی هم نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و اعلام کرده است که قصد صحبت با آقای داننفلد را دارد. وان پلاس همچنین وعده داده که به زودی با آپدیت نرم افزاری این مشکل را برطرف می کند.

بارگزاری مطالب بیشتر
بارگزاری توسط کاوه
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

همچنین مشاهده کنید

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام اینستاگرام به طور مداوم در حال معرفی …