هوش مصنوعی به کمک گوگل ترنسلیت می آید

گوگل در روز سه شنبه آپدیت جدیدی برای گوگل ترنسلیت عرضه کرد که در آن کاربران به صورت آفلاین می توانند از این اپلیکیشن استفاده نمایند.

این سیستم این قابلیت را دارد که یک جمله را به طور کامل ترجمه نماید. بنابراین دیگر ترجمه متون برای کسانی که به زبان های دیگر آشنایی ندارند کابوس نخواهد بود.

قابلیت ترجمه آفلاین برای زمانی کارایی دارد که بسته اینترنتی ندارید و یا نمی خواهید از حجم اینترنت خود کم شود. البته حجم دانلود هر زبان ۳۵ تا ۴۵ مگابایت است که برای کارایی این اپلیکیشن، حتماً این پکیج را در حافظه داخلی گوشی خود داشته باشید.

برای اینکه ویژگی ترجمه آفلاین در اپلیکیشن گوگل ترنسلیت برای شما فعال شود، ابتدا باید نرم افزار خود را آپدیت نمایید و سپس از تنظیمات، داده های زبان مورد نظر خود را دانلود کنید. اگر قبلاً از ترجمه آنلاین بهره برده اید، در هوم اسکرین گوشی شما، راهنمایی برای دانلود فایلهای آفلاین نشان داده می شود.

گوگل می گوید: این آپدیت برای ۵۹ زبان، طی روزهای آتی برای همه در دسترس خواهد بود

با این ویژگی، گوگل از هوش مصنوعی برای ارتقا خدمات خود بهره برده است زیرا هوش مصنوعی نیازی به اینترنت برای ترجمه متون ندارد.

لازم به ذکر است که مایکروسافت نیز در ماه آوریل، هوش مصنوعی را وارد سیستم مترجم خود کرد تا این خدمت را به صورت آفلاین در اختیار علاقه مندان قرار دهد.

بارگزاری مطالب بیشتر
بارگزاری توسط کاوه
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

همچنین مشاهده کنید

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام اینستاگرام به طور مداوم در حال معرفی …