کاخ سفید به ZTE هشدار داد: در صورت تخلف تعطیل می‌شوید

هفته گذشته دولت ایالات متحده و ZTE سرانجام به یک توافق دست پیدا کردند تا ممنوعیتی که برای این کمپانی در نظر گرفته شده بود، برداشته شود. در حکم ممنوعیت مورد نظر، ZTE به مدت ۷ سال از خرید محصولات آمریکایی چه سخت افزار و چه نرم افزار محروم شده بود. به واسطه این محرومیت کمپانی چینی حتی تا آستانه تعطیلی نیز پیش رفت. اما برخلاف آنچه انتظار میرفت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درخواست لغو حکم صادر شده را داد.

ممنوعیت ۷ ساله ZTE به شرط پرداخت جریمه نقدی ۱ میلیارد دلاری و پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار در ماه های آینده و فرصت ۳۰ روزه برای اصلاح تیم اجرایی برداشته شده است. علاوه بر این دولت ایالات متحده یک تیم نظارتی جهت زیر نظر گرفتن کار تولید کننده چینی انتخاب کرده و به شرکت ZTE منتقل خواهد کرد. ZTE در سال ۲۰۱۲ در کنگره ایالات متحده به عنوان یکی تهدید علیه امنیت ملی شناخته شد و امروز پیتر ناوارو، مشاور بازرگانی کاخ سفید به این کمپانی یک هشدار جدی داد.

طبق گزارش FOX نیوز  ناوارو گفته است که اگر ZTE فقط یک بار دیگر مرتکب خطا شود و با آمریکا به مشکل بخورد، این کمپانی بسته خواهد شد. او اعلام کرد که همه مسئولین دولت بر این موضوع اتفاق نظر دارند.

این سومین باری است که ZTE را می بخشیم. اگر آنها یک اشتباه دیگر انجام دهید تعطیل خواهند شد.

ZTE چهارمین فروشنده بزرگ گوشی های هوشمند در ایالات متحده است. این کمپانی به دلیل دور زدن تحریم های ایران و کره شمالی از طرف آمریکا به پرداخت جریمه ۱ میلیارد دلاری محکوم شده بود. علاوه بر این، جدای از اخراج کارمندان ارشد مرتبط با این قضیه، آنها باید پاداش تعدادی دیگر از کارمندان را لغو میکردند، اما پس از سرپیچی از اجرای این حکم، آمریکا ممنوعیت ۷ ساله را یک بار به حالت تعلیق درآورده بود، دوباره اجرایی کرد.

بارگزاری مطالب بیشتر
بارگزاری توسط کاوه
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

همچنین مشاهده کنید

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام اینستاگرام به طور مداوم در حال معرفی …