کاهش ۴۶ درصدی درآمد HTC در ماه اخیر

کمپانی HTC به تازگی برنامه های سرمایه گذاری خود در فناوری های جدید را به امید تضمین سود در بلند مدت اعلام کرده است، اما با این حال با انتشار نتایج مالی این شرکت در ماه می ۲۰۱۸ همچنان شاهد ضرر مالی و اوضاع نه چندان دلچسب هستیم. کمپانی تایوانی اچ تی سی به تازگی گزارشی از درآمد ماه می منتشر کرده است که در نشان میدهد در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۷، بیش از ۴۶ درصد کاهش داشته است.

در ماه می امسال HTC میزان درآمد خود را ۸۲٫۳۵ میلیون دلار اعلام کرده است، این میزان با ۱۵۲٫۲۷ میلیون دلاری که کمپانی درست یک سال قبل درآمد داشت، بسیار اختلاف دارد. به نظر میرسد که این کاهش شدید درآمد در تمامی ماه های سال ۲۰۱۸ دامن گیر HTC بوده، چرا که در ۵ ماه اول سال، یعنی از اول ژانویه این شرکت ۴۴۸٫۰۶ میلیون دلار کسب درآمد کرده است و میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۷ به میزان ۳۵۱ میلیون دلار کمتر است.

سال گذشته با ضرر ۵۸۰ میلیون دلاری، HTC بدترین سال مالی خود را تجربه کرد، اما حالا با وضعیتی که این شرکت در سال ۲۰۱۸ رقم زده است، می توان به این نتیجه رسید که همیشه یک حالت بدتری نیز وجود دارد. با این شرایط چشم انداز اچ تی سی برای ادامه سال روشن به نظر نمیرسد. با این وجود با نگاه دوره کوتاه مدتی در ماه های آینده شرایط شاید مثبت به نظر آید. فروش هدست های واقعیت مجازی Vive Pro از ماه آپریل آغاز شده است و تأثیر مالی میزان استقبال از آن تا پایان این ماه قابل مشاهده نخواهد بود. علاوه براین HTC از جدیدترین گوشی پرچمدار خود، U12+ در ماه گذشته رونمایی کرده است و می توان گفت که همه چیز به میزان محبوبیت آن در میان کاربران بستگی دارد.

اهداف کوتاه مدت HTC در وضعیت فعلی تمرکز بر بخش گوشی های هوشمند و کاهش ضررهای مالی است، اما این کمپانی امیدوار است که در بلند مدت با سرمایه گذاری در بخش های جدید بتواند روند شرکت را دوباره به سوددهی بازگرداند.

بارگزاری مطالب بیشتر
بارگزاری توسط کاوه
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یازده =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

همچنین مشاهده کنید

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام اینستاگرام به طور مداوم در حال معرفی …