کوالکام باز هم پیشنهاد خرید توسط برادکام را رد کرد

شرکت برادکام را می توان یکی از کمپانی های مطرح تولیدکننده چیپ های کامپیوتری و برخی دیگر دانست. این شرکت اخیرا تصمیم می گیرد به خرید کوالکام بپردازد که دیگر تولیدکننده چیپ موبایل به شمار می رود. مدتی پیش این شرکت قصد داشت با پرداخت ۱۲۱ میلیارد دلار به شرکت کوالکام در قالب، ۸۲ دلار به ازای هر سهم از کوالکام، ۶۰ دلار به صورت نقد و ۲۲ دلار به صورت سهام ، به شرکت کوالکام بپیوندد که کوالکام به طور کاملا باورنکردنی این پیشنهاد را رد کرد و در نامه ای به مدیر عامل برادکام نوشت که: ما باید به صورت حضوری صحبت کنیم و بر سر قیمت به توافق برسیم اما از سوی دیگر اگر پیشنهاد شما را قبول کنیم و رگولاتوری ها با این انتقال موافقت نکنند شرکت ما دچار ضرر سنگینی می شود.

به خوبی از معنا و مفهوم نامه ی مدیر عامل کوالکام به مدیر عامل برادکام می توانیم متوجه شویم که شرکت کوالکام ارزش خود را بیشتر از مبلغی که شرکت برادکام پیشنهاد داده است یعنی ۱۲۱ میلیارد دلار می داند چرا که در حال حاضر به دنبال مراحل پایانی خرید کمپانی NXP با قیمت ۳۸ دلار می باشد به همین دلیل داخل نامه خواستار صحبت حضورش شده اند تا شاید با مبلغ بیشتری از سوی برادکام برای شراکت بتوانند کنار بیایند.

مدیر عامل شرکت کوالکام در نامه به از دست دادن رگولاتوری ها و ضرر بسیار زیادی که ممکن است بکند نیز اشاره کرده است درصورتی که مدیر عامل شرکت برادکام حدس می زند با پیشنهاد مبلغ بالاتر به خوبی میتواند این مسائل و مشکلات را حل کند و با شرکت کوالکام شریک شود و  به آنها بپیوندد.

علاوه بر تمامی این ها بر اساس گفته های مدیر عامل کوالکام این شرکت دو شریک دیگر نیز دارد که هر کدام از آنها سالانه ۱ میلیارد دلار بر روی چیپ های کوالکام سرمایه گذاری می کنند اما درصورتی که کوالکام توسط برادکام خریداری شود ممکن است این دو شرکتی که با کوالکام شریک هستند به شراکت خود پایان دهند. با تمام این تفاسیر دیگر برادکام بعید است به خرید کوالکام بپردازد زیرا شرکت کوالکام با رقم های بالاتر این کمپانی کنار نخواهد آمد.

بارگزاری مطالب بیشتر
بارگزاری توسط کاوه
Load More In تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

همچنین مشاهده کنید

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام

تعیین محدوده جغرافیایی برای نمایش پست های اینستاگرام اینستاگرام به طور مداوم در حال معرفی …